Atrakcje

Atrakcje

W okolicy Jastrzębiej Góry znajdą Państwo wiele ciekawych atrakcji począwszy od atrakcji przyrodniczych takich jak Rezerwat Przyrody a skończywszy na atrakcjach dostarczających rozrywki i zabawy jak jazdy konne czy loty widokowe.

Rezerwat Przyrody - (Buk Naturalny - najstarsze egzemplarze mają po 120 lat) - Parki Krajobrazowe koją spacerowiczom nerwy podczas urlopowego wypoczynku.

Plaża - swoją sławę zawdzięcza Jastrzębia Góra szczególnie wartościom przyrodniczym i pięknym plażom. Plaża w rejonie Jastrzębiej Góry jest jedną z atrakcyjniejszych nad polskim morzem. Cicha, czysta i szeroka stanowi idealne miejsce dla kąpieli słonecznych i wodnych. Zwolennicy czynnego wypoczynku znajdą tu bardzo dobrze wyposażone zaplecze sportowe (skutery wodne, deski windsurfingowe, zjeżdżalnia wodna itd.)

Jazda konna - na jazdę konną można wybrać się do ośrodka "VIS" - ul. Królewska 5 i ul. Rozewska 80 (za Rozewiem, jadąc z Jastrzębiej Góry).

Loty widokowe - nad okolicą z lądowiska w Tupadłach.

Latarnia morska - do nie lada atrakcji należy zwiedzanie owianej legendami latarni morskiej w Rozewiu oraz Muzeum Latarnictwa Morskiego.

Ścieżka rowerowa - z Jastrzębiej Góry prowadzi ścieżka rowerowa do Karwi (7 km) oraz do Mechowa, gdzie znajduje się słynna polodowcowa grota. Spacer po nadbrzeżnym lesie w stronę LISIEGO JARU (Na zachód od latarni morskiej w Rozewiu ciągnie się począwszy od drogi biegnącej do Jastrzębiej Góry aż do plaży, głęboka dolina o cechach parowu. Długość jaru wynosi 350 m, a co rok następny kawałek zabiera morze).

Czarna Wda - na południowy zachód od Jastrzębiej Góry znajduje się rzeka Czarna Wda udostępniana do wędkowania od mostu na drodze Krokowa - Starzyno do ujścia do morza. (W górnym biegu pstrąg, w dolnym - lin, okoń, szczupak i węgorz).

Call Now Button